4 گناه مرگبار در طراحی UI و UX

4 گناه مرگبار در طراحی UI و طراحی UX

طراحی UI و طراحی UX

4 گناه مرگبار در طراحی UI و طراحی UX وجود دارد که همه ما مدانیم، غرور، غم و اندوه، شهوت، حسادت، حرص و آز، ناراحتی و خشم. شما احتمالا تعجب می کنید که چه چیزی در طراحی UI-UX اشتباه است. خوب، درست مثل هفت گناه مرگبار، تعدادی از خطاهای کشنده وجود دارد که در دنیای طراحی رابط کاربری و طراحی UX را وجود دارد. در این مقاله ما از طریق رایج ترین آنها و نحوه اجتناب از آنها خواهیم گفت.

طراحی UI و UX منحصر به فرد

زرشکی اشاره به میل بیش از حد به مصرف بیش از یک نیاز دارد. این به این معنی است که طراحی وب سایت با تعداد زیادی عناصر غیر ضروری بارگیری شده است. این نه تنها کاربران را آزار می دهد بلکه آنها را در مورد آنچه که باید روی آن تمرکز کنند با اشتباه می اندازد.
هنگامی که شما طراحی سایت با استفاده از عناصر بیش از مورد نیاز اقدام به ترغیب کاربران خود می کنید باعث می شود که این کاربران به صفحات دیگر سایت شما سر نزنند.

نحوه اجتناب از اشتباه در طراحی UI-UX ؟

این ساده است، هدف تکمیلی را برای یک صفحه مشخص کنید. فقط ملزومات را ارئه دهید و تمرکز را بر جایی قرار دهید که قرار است کاربران سایت به آنجا بروند.

طراحی رابط کاربری و UX کورکورانه

کپی کورکورانه از وب سایت حریف هرگز ایده خوبی نیست. زمانی که طراحی وب سایت ایجاد می شودباید مخاطبان هدف خود را در نظر داشته باشید . مصرف کنندگان امروز هوشمند هستند و ارزش راه حل مناسب برای آنها و مشکلاتشان را دارند. اگر کاربران خود احساس می کنند که در سایت هایی قرار می گیرند که اطلاعات مربوطه را در فرمت مناسب ارائه نمی کنند، آنها با یک مفهوم منفی از کنار آن می گذارند و احتمالا نمی آیند.

نحوه اجتناب از کپی کردن در طراحی UI-UX شما؟

بررسی شخصیت خریدار خود را درک کنید و ببینید که همه مخاطبان هدف شما چه هستند. اگر مدت زمان زیادی در کسب و کار هستید، این مرحله اولیه برای شما لازم نیست. در چنین مواردی، مشتریان و رفتار آنها را تجزیه و تحلیل کنید. با طراحی UI-UX به کاربران کمک می کنید راه حل هایی برای پرسش های خود را بیابند.

مقالات بیشتر:

روش طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت کاربر پسند

طراحی UI و UX زیبا بیهوده

طراحی رابط کاربری بدون اینکه برای کاربان فایده ای داشته باشد . مطلوب و مورد نظر نیست.مینیمالیسم بیش از حد، حداکثر سازی بیش از حد، انیمیشن های بسیار زیاد و GIF ها ممکن است باعث کند شدن در بارگیری سایت شود و کاربران تجربه خوبی را احساس نکنند.

نحوه اجتناب در طراحی UI-UX سایت شما؟

در توازن بین تصاویر، تایپوگرافی، فضا و مناطق تمرکز کنید.

طراحی UI و UX فنی ناقص

اگر کارهایتان را با عجله انجام دهید، شما مجبورید اشتباهات را انجام دهید. این اشتباهات ممکن است قرار دادن CTA ها، اندازه متن، انحراف نامتناسب میان بسیاری از گزینه های دیگر باشد. به یاد داشته باشید، اشتباهات کوچک شما می تواند به شما هزینه بردارند.

راه اجتناب از طراحی فنی ناقص در UI-UX؟

در طراحی UI-UX، از دیدگاه طراح آن را نبینید. در عوض، آن را از نقطه نظر کاربر مشاهده کنید. اگر در یک صفحه فرود ساخته اید، چه اطلاعاتی را دنبال می کنید؟ چگونه این سلسله مراتب اطلاعاتی را که ارائه می دهید، تاثیر می گذارد؟ برای هر وب سایتی که طراحی میکنید، همیشه از مرحله کشف شروع شود.

نتیجه گیری

تقریبا تمام اختلالات در طراحی UI-UX مورد توجه قرار گرفته است. هر یک از آنها را بخوانید و تحلیل کنید که آیا شما این اشتباهات را انجام می دهید یا خیر. حتی اگر بله، هیچ وقت دیر نیست که خودتان را تصحیح کنید.

درباره ما

شرکت فانوس وب ارائه دهنده راهکارهای نوین در طراحی سایت ، سئو ، طراحی اپلیکیشن موبایل ، برندسازی ، بازاریابی اینترنتی و افزایش ترافیک سایت با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد.

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید