طراحی سایت ریسپانسیو

روش طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا )

طراحی سایت ریسپانسیو یک الگوی طراحی وب سایت است که به یک سایت خوب در سیستم عامل های مختلف و انواع صفحه نمایش کمک می کند. بسیاری از مردم وب سایت ها را بیشتر در دستگاه های تلفن همراه خود بررسی می کنند تا در رایانه هایشان. داشتن یک وب سایت که در سیستم عامل های مختلف کار کند بدون اینکه نیاز به تغییر اندازه و اسکرول کردن باشد را طراحی سایت ریسپانسیو یا طراحی سایت واکنش گرا می گویند.

طراحی سایت ریسپانسو چیست؟

ایده طراحی سایت واکنشگرا این است که کاربران باید بتوانند به طور موثر برای مشاهده سایت از هر پلتفرمی استفاده کنند. طراحی سایت پاسخگو به گونه ای طراحی شده کهسازگار با اندازه صفحه نمایش، پلت فرم و شکلی باشد. این فرایند از لایه های قابل انعظاف تصاویر و بلوک ها با استفاده از استایل نویسی های CSS تشکیل شده است.
مفهوم طراحی سایت ریسپانسو ، از ایده معماری یک اتاق است که می تواند بطور خودکار با استفاده از رباتیک و مواد ویژه به طور خودکار گبزرگ یا کوچک شود، بسته به اینکه چه تعداد افراد در آن هستند. طراحی وب پاسخگو باید یک نسخه آنلاین از یک اتاق خود تنظیم باشد. این انقلابی در طراحی وب سایت با یک روش کاملا جدید برای نگاه کردن به محتوای آنلاین است.

تنظیم وضوح صفحه

بسیاری از تنظیمات دستگاه به شما اجازه می دهد به صورت خودکار صفحه را از افقی به عمودی تغییر دهید. در حالت ایده آل، وب سایت به طور یکپارچه به تغییر در فرمت تنظیم می شود. علاوه بر این، بسیاری از کاربران مرورگر های تلفن همراه خود را رو بالاترین وضوح خود قرار می دهند. این به این معنی است که اندازه و رزولوشن صفحه نمایش در اندازه های بسیاری وجود دارد که سایت باید با آن تنظیم شود.
بخشی از راه حل برای نمایش مشکلات وضوح صفحه، انعطاف پذیری است. طراحی انعطاف پذیر به تصاویر اجازه می دهد به طور خودکار با پلت فرم تنظیم شود و تنظیمات را برای جلوگیری از نامتقاران شدن طرح وب سایت ارائه می دهد.
تصاویر و متن های شناور تاثیر زیادی بر وب سایت ها دارند. کاربران به راحتی می توانند سایت را مطابق با تنظیمات دلخواه خود تنظیم کنند. اگر تصویر و لوگو یک سایت نادرست تغییر اندازه داده شود، کیفیت تصویر ممکن است افت کند یا بخشی از آن دیده نشود. استراتژی این است که تصویر را در دو قسمت تقسیم کنید و یکی را به عنوان تصویر در پس زمینه و یکی به عنوان آرم، تغییر اندازه متناسب است.

تصاویر انعطاف پذیر

همانطور که در بالا ذکر شد، تصاویر انعطاف پذیر برای طراحی وب بسیار حیاتی هستند. یکی از بزرگترین مشکلات طراحی وب پاسخگو در حال حاضر کار با تصاویر است. روش های مختلفی برای تغییر تصاویر است. یکی از آنها قانون حداکثر عرض است. حداکثر عرض تصویر به 100٪ از اندازه صفحه نمایش یا اندازه مرورگر تنظیم شده است و آنها را به گونه ای متصل می کند که اگر روی صفحه یا مرورگر تغییر اندازه داده شود، تصویر تنظیم و کاهش می یابد.

تصاویر در طراحی سایت واکنش گرا

تکنیک تصاویر پاسخگو بر روی تغییر اندازه تصاویر به اندازه صفحه تمرکز دارد، به طوری که آنها با وضوح بالا حفظ می کنند و فضای بسیار زیادی را بر روی دستگاه های کوچک و مرورگر ها نمی گیرند. هنگامی که صفحه بارگیری می شود، تصاویر بزرگ یا کوچک به منظور تسریع در بارگیری لود می شود.

مقالات بیشتر:

7 استاندارد مهم در طراحی سایت استاندارد

روش های طراحی تجربه کاربری (UX) موبایل

تغییر تصاویر آیفون

یکی از ویژگی های عالی آیفون، iPads و دستگاه های مشابه این است که طراحی وب به طور یکپارچه تغییر کرده است. اغلب وب سایت ها نیازی به تغییر در نسخه موبایل ندارند تا بر روی این دستگاه ها کار کنند و باعث می شود که طراحی سایت کاربر پسند تر باشند.
در برخی موارد، تصاویر با کاهش انداز مواجه می شوند،حتی اگر آنها را برای صفحه نمایش کوچک طراحی شده است. این تنظیمات اغلب متن را غیر قابل خواندن می کنند، حتی اگر طراحی تغییر داده شود تا به صفحه کوچکتر برسد. این می تواند با یک برچسب متا لغو شود تا تصاویری که روی صفحه نمایش می گیرند در ابتدا اندازه آنها را حفظ کنند و کوچک نشوند.

طراحی ساختار سفارشی در طراحی سایت واکنشگرا

یک ساختار سفارشی استفاده می شود که تغییر اندازه شدید وجود داشته باشد. یک طراحی سایت اصلی وجود دارد که ویژگی های بنیادی وب سایت را مشخص می کند. اگر سایت با استفاده از تلفن همراه دیده شود . طراحی دوم و حالت موبایلی آن به نمایش در می آید.

Media Queries

برای اعمال سبک های خاص طراحی سایت ریسپانسو ،از درخواست های مدیا کوئری استفاده می شود. CSS3 روش های نوینی را برای استفاده از کاربرد ها مدیا کوئری معرفی کرده است.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک گزینه عالی برای دستگاههایی است که از تمام گزینه های مدیا کوئری جدید CSS3 پشتیبانی نمی کند. با این حال، جاوا اسکریپت همچنین اخیرا یک فریم ورک ایجاد کرده برای مرورگرهای قدیمی را قادر به پشتیبانی از مدیا کوئری های CSS3 نیستند.

نمایش یا پنهان کردن محتوا در طراحی سایت پاسخگو

اگرچه ممکن است اطلاعات و تصاویر را برای انطباق در صفحه های کوچکتر تبدیل کنیم، اما گاهی اوقات این کار تنها به پیچیدگی وبسایت و درهم کردن آن کمک می کند. راه حل بهتر این است که اغلب انتخاب کنیم چه محتوایی باید نشان داده شود و چه چیزی باید پنهان شود. CSS به طراحان توانایی نمایش و مخفی کردن محتوا را داده است. حتی ممکن است قطعات محتوا را با ناوبری به محتوی گمشده جایگزین کنید تا بتوانید آن را مشاهده کنید. با ارائه ناوبری به اطلاعاتی که باید پنهان شود، بیننده هنوز هم می تواند به همه چیز دسترسی داشته باشد بدون آنکه روی جلوی آنها با یک صفحه نمایش بی نظیر و گیج کننده مواجه شود.

صفحه لمسی و مکان نما

استفاده از صفحات لمسی به سرعت رو به افزایش است. بسیاری از مردم تصور می کنند بهتر است صفحه نمایش لمسی را به دستگاه های کوچکتر اعمال کنیم، زیرا یک صفحه کوچکتر یک نشانگر را تأیید نمی کند. با این حال، صفحه نمایش لمسی در حال حاضر بر روی دستگاه های بزرگتر مانند لپ تاپ ها و دسکتاپ نصب می شود. هر کدام از آنها دارای دستورالعمل های مختلف طراحی و الزامات است، اما برای ایجاد آن کار سختی نیست. صفحه لمسی برخی از قابلیت هایی را که با یک مکان نما مانند قابلیت شناور همراه هستند حذف می کند، بنابراین فرایند طراحی باید آن را به حساب آورد.

ویژگی های طراحی سایت ریسپانسو

یکی از بزرگترین مزایای طراحی وب پاسخگو، توانایی طراحی صفحه نمایش برای تنظیم عرض مرورگر است. به کوچک شدن اجزاء، موقعیت آنها روی صفحه را تغییر می دهند تا قابل خواندن باشند.
یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت ریسپانسو ، اطلاعات اولویت بندی است. بعضی از وبسایتها، هنگام تغییر اندازه، از استراتژی فوق الذکر استفاده میکنند تا اطلاعات غیر ضروری را حذف کنند.
وب سایت های دیگر صفحه خود را بر روی صفحه نمایش رایانه های معمولی سازماندهی می کنند. هنگامی که در یک صفحه کوچکتر باز یا تغییر اندازه داده شده است، ستونها را مجددا سازماندهی می شود تا جایگاه آنها در صفحه متناسب باشد.

اولین قدم در طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو یک پیشرفت مهم برای جامعه طراحی وب است. برای کاربران و طراحان مفید است. با این حال، مسائلی که کاربران با بازدید از وبسایتها در دستگاههای مختلف، یا تلاش برای مشاهده آنها به همان شیوه ای که ترجیح میدهند، به طور کامل حل نشده است. این برای بهبود تجربه توسعه یافته است. تکمیل طراحی یک هدف فریبنده است. طراحی وب پاسخگو، درب را به یک محیط آنلاین سفارشی باز کرده است، و هر سفارشی سازی جدید، استفاده از وب سایت ها را آسان تر و لذت بخش تر می کند.

درباره ما

شرکت فانوس وب ارائه دهنده راهکارهای نوین در طراحی سایت ، سئو ، طراحی اپلیکیشن موبایل ، برندسازی ، بازاریابی اینترنتی و افزایش ترافیک سایت با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد.

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید