مراحل موفقیت در طراحی وب سایت

مراحل موفقیت در طراحی وب سایت

قصد دارید هر چه زود ترمراحل موفقیت در طراحی سایت  را فرا بگیرید ما در این مقاله قصد داریم در این باره مطالبی را برای شما بیان کنیم، لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید.

قطعا یکی از اهداف اصلی شکل گیری طراحی یک سایت ،موفقیت چشمگیر آن می باشد .

ما در این مقاله با پاسخگویی به سوالات زیر قصد داریم مراحل موفقیت در طراحی سایت را به زبان ساده برای شما عزیزان بیان نمایید.

 • مراحل موفقیت در طراحی سایت چیست؟
 • مهمترین عامل موفقیت یک سایت چه می باشد؟
 • آیا راهی برای کسب موفقیت بیشتر یک سایت وجود دارد؟ آن چیست؟
 • اولین نیاز کاربران یک سایت چیست؟
 • ظاهر یک سایت چگونه باید باشد؟

مراحل موفقیت در طراحی سایت چیست؟

اگر بخواهیم به طور کلی در و در عین حال کامل به این سوال پاسخ دهیم، مراحل موفقیت در طراحی سایت به شرح زیر میباشد:

 • مشخص کردن هدف
 • واضح و قابل درک بودن
 • کارایی سایت قابلیت استفاده مفید و کاربردی
 • قابلیت دسترسی بالایی داشته باشد
 • امکان دسترسی به لینک های مربوطه در سایت مورد نظر وجود داشته باشد
 • شکل و شمایل کلی سایت

 

اینها کلیاتی از مراحل موفقیت در طراحی سایت می باشد که اگر به هر یک به شکل حرفه‌ای پرداخت شود بدون شک در موفقیت هرچه بیشتر سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

مهمترین عامل موفقیت یک سایت چیست؟

مشخص کردن هدف در هر کاری و به خصوص در طراحی سایت از مهمترین کارها می باشد .چراکه مدیر یا مدیران هر سایت باید اشراف کامل و دقیق به آنچه که می خواهند به مخاطب خود ارائه دهند ،داشته باشند.

و البته تمرکز بر روی موضوعات قابل ارائه و اهداف سایت، می‌تواند در طی مسیر رسیدن به هدف به آنها کمک نماید ،داشتن هدف به آنها این امکان را می‌دهد که در تصمیم گیری ها، درباره (مطالب سایت- طراحی و …)راه روشن تری را پیش‌رو داشته باشد.باید به این نکته توجه کنیم که یکی از اصلی‌ترین موضوع ها که باعث شکست یا و یا عدم موفقیت یک سایت در مسیر حرکتش می‌شود، نداشتن هدف ای کارآمد می باشد. که این اهداف با توجه به هر سایتی، چشم انداز های متفاوتی دارد.

ایده هایی برای طراحی سایت:

یکی از راههای کسب موفقیت بیشتر یک سایت چیست؟

وضوح: بله وضوح، در یک سایت بعد از مشخص کردن هدف می تواند عامل اصلی موفقیت آن سایت شود.

شاید از خود بپرسید چگونه ؟ ما در جواب به شما می‌گوییم که :در طراحی یک سایت عوامل موثر آن به یکدیگر گره خورده اند.این گونه که وجود هر کدام وابسته به بعدی است .

مثلاً اگر شما هدف خاصی را برای سایت خود در نظر گرفته باشید، اگر نتوانید آن را به وضوح و قابل فهم برای کاربران خود بیان کنید ۱۰۰% موفق نخواهید بود و یکی از عوامل مهم موفقیت در طراحی سایت وضوح در بیان مطالب،کلی و جزئی یک سایت هدفمند می باشد.

باید بدانیم برای موفقیت در سایت ،سادگی آن و در عین حال در چارچوب  قوانین بودن می باشد.

 اولین نیاز کاربران یک سایت چیست ؟

قابلیت استفاده و بهره بردن از سایت می تواند اولین نیاز یک کاربر باشد .

این گونه که ما باید علاوه بر ظاهر زیبا و کاربر پسند،به کارایی و ارائه ی درست قابلیت های سایت خود نیز بپردازیم .برای مثال،در طراحی سایت تجاری باید محیطی را فراهم کنیم که امکان دسترسی آسان به قیمتهای مختلف کالاها و …وجود داشته باشد.یا مثلاً محیط جستجوی خوبی را برای کاربران ایجاد نماید .

ظاهر یک سایت چگونه باید باشد؟

اگرچه ما در پایان مقاله به این موضوع پرداختیم ولیکن، این موضوع هیچ ربطی به جایگاه و اهمیت ظاهر یک سایت ندارد و باید یادآوری کنند که ظاهر سازی یک سایت از اصلی ترین موارد موفقیت در طراحی یک سایت می باشد، چرا که یک کاربر جدید در نگاه اول ظاهر یک سایت را میبیند و اگر این ظاهر نتواند رابطه ای با آن برقرار کند سریعاً مسیر خود را به سایت دیگری تغییر می دهد .

شاید برای شما جالب باشد ولی وجود یک روانشناس در هنگام طراحی یک سایت می تواند در روند موفقیت شما بسیار کارساز باشد.

در آخر و به‌عنوان جمع‌بندی ،باید بگویم رعایت مراحل موفقیت در طراحی سایت تأثیر مهمی بر کارایی آن سایت خواهد گذاشت.ولی ما باید در نظر داشته باشیم که تمامی موارد ذکر شده از هدفها تا کارایی ظاهر باید مرتبط باشند و همه گویای یک هدف مشخص برای آن سایت باشد.

 

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید