نقشه سایت چگونه کار میکند؟

نقشه سایت چگونه کار میکند؟

نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت یک فایل است که می توانید صفحات وب سایت خود را فهرست کنید تا به گوگل و سایر موتورهای جستجو سازمان محتوای خود را بفهمانید. خزنده های موتور جستجوی مانند Googlebot برای خزیدن هوشمندانه و دقیق تر، فایلهای sitemap را بررسی میکنند.
نقشه سایت می تواند ابر داده های مهمی از اینکه چه صفحاتی به سایت افزوده شده و یا چه تغییراتی در سایت ایجاد شده به خزنده های موتور های جستجو اعلام کند.
شما می توانید نقشه سایت را برای ارائه گوگل به ابردادها در مورد نوع خاصی از محتوا در صفحات خود، از جمله ویدئو و محتوای تصویر استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید اطلاعات مربوط به محتوای ویدئو و تصویر را به گوگل بدهید:

  • می توانید در نقشه سایت فیلم های خود را مشخص کنید و اینکه برای چه زمانی و چه سنی مناسب است مشخص نمایید
  • می توانید تعیین کنید تصاویر سایت در چه زمانی گرفته شده و یا گواهینامه های آن را ذکر کنید.

آیا شما به نقشه سایت نیاز دارید؟

اگر صفحات سایت شما به درستی باهم مرتبط هستند گوگل به راحتی می تواند سایت شما را کشف کند، با اینحال نقشه سایت می تواند خزیدن در سایت شما را بهبود بخشد، به خصوص اگر شرایط زیر را داشته باشد:

  • آیا سایت بزرگی دارید.احتمال دارد خزنده های گوگل برخی اط صفحات سایت شما را نبینند.
  • سایت شما دارای یک بایگانی بزرگ از صفحات محتوا است که جدا شده یا به خوبی با یکدیگر ارتباط ندارند. اگر صفحات سایت به طور طبیعی مرجع یکدیگر نیستند، می توانید آنها را در یک نقشه سایت فهرست کنید تا اطمینان حاصل کنید که Google برخی از صفحات شما را نادیده نگیرد.
  • سایت شما جدید است و تعداد اندکی از لینک های خارجی دارد. Googlebot و سایر خزنده های وب از طریق دنبال کردن لینک ها از یک صفحه به صفحه دیگر می روند، در نتیجه، ممکن است گوگل صفحات شما را کشف کند، حتی اگر هیچ سایت دیگری به آنها لینک نکند.
  • سایت شما داری محتوای غنی ویدئوی است، در اخبار Google نمایش داده می شود، یا از حاشیه نویسی های سازگار با سایر نقشه های سایت استفاده می کند. گوگل می تواند اطلاعات بیشتری از نقشه های سایت را برای جستجو در صورت لزوم در حساب کاربری خود قرار دهد.

شرکت طراحی سایت ارائه دهنده راهکارهای سئو و طراحی سایت و روش های نوین راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران می باشد.
منبع:google.com

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید