اشتباهات رایج در ساخت فروشگاه اینترنتی | ساخت سایت فروشگاهی

اشتباهات رایج در ساخت فروشگاه اینترنتی | ساخت سایت فروشگاهی

اشتباهات رایج در ساخت فروشگاه اینترنتی

ساخت فروشگاه اینترنتی : در دنیای امروز شاهد پیشرفت فروشگاههای اینترنتی در درنیای کسب و کار های اینترنتی می باشیم به طوریکه هم اکنون ثروتمند ترین مرد با تفاوت قابل ملاحضه ای با بیل گتس صاحب مایکروسافت، جف بزوس مدیر عامل و بنیان گذار آمازون می باشد.

کسب و کار های اینترنتی توسط متخصصان دیجیتال مارکتینگ به مردم و کاربران معرفی می شود. با پیشرفت فناوری های نوین در حوزه تجارت الکترونیک رقابت سختی میان فروشگاه های اینترنتی برای تصاحب رتبه های بالاتر در موتور های جستجو شکل گرفته است و این رقابت برخی اوقات موجب به وجود امدن اشتباهات ناخواسته در ساخت سایت فروشگاهی می گردد . برخی از این اشتباهات رایج در ساخت فوشگاه اینترنتی می توان دشوار بودن مراحل ثبت نام در سایت، پایین بودن کیفیت سایت، عمل نکردن درست دکمه های سایت و … می باشد که همه اینها موجب می شود کاربران سایت شما را ترک کرده و به سایت دیگری مراجعه کند .

برخی اشتباهات رایج در ساخت فروشگاه اینترنتی

1- ارائه اطلاعات بیش از حد درباره یک محصول

در طراحی سایت فروشگاهی محتوای محصول بسیار مهم می باشد. سعی کنید در ارائه اطلاعات محصول کوتاه ، مختصر و مفید باشد و از ارائه توضیحات بی مورد بپرهیزد، تعداد کلمات کافی برای توضیح یک محصول 300 کلمه می باشد .

2- از ویدیو استفاده کنید

سعی کنید خود را جای مشتریان گذاشته و از دید آن ها به وب سایت خود نگاه کنید . حتما در وب سایت خود از ویدیوها استفاده کنید چراکه نقشی محوری در وب سایتتان ایفا خواهند کرد . با ارائه ویدیو کاربر مدت زمان بیشتری در وب سایت شما خواهد ماند که این امر تاثیر مهمی بر سئو وب سایت نیز خواهد داشت.
3- از عکسهای بی کیفیت استفاده نکنید

امروزه شاهد پیشرفت در وضوح تصویر صفحه نمایش رایانه ها و طراحی بصری بوده ایم . این امر موجب تغییر مفهوم طراحی سایت و ساخت سایت برای طراحان شده است و رفته رفته از تصاویر با کیفیت تری در سایت ها استفاده می کنند. تصاویر بی کیفیت محصولات باعث کاهش علاقه به خرید از وب سایت شما و کاهش تجربه کاربری می شود.
4- پروسه طولانی خرید و پرداخت :

بزرگ ترین اشتباه یک شرکت تجاری طولانی بودن ” پروسه خرید و پرداخت ” می باشد. هرچه روند خرید و انتخاب محصول آسان تر باشد مشتریان وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. برای عالی به نظر رسیدن روند خرید سعی کنید تمامی مراحل در یک صفحه صورت بگیرد.
5. بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو :

معمولا اکثر مشتری ها از گوگل و موتور های جستجو برای هر نوع اطلاعاتی استفاده می کنند و بیشتر به وب سایت هایی که در رتبه های اول گوگل می باشند مراجعه می کنند . برای رسیدن به این رتبه باید به صورت تخصصی روی سئو وب سایت خود تمرکز کنید. به عبارتی دیگر بهینه سازی سایت انجام دهید. لذا می توان نتیجه گرفت طراحی سایت و سئو بسیار مهم می باشند و نقشی اساسی در افزایش مشتری و درآمد شما ایفا می نمایند.

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید