استفاده از تگ nofallow برای لینک های خاص

استفاده از تگ nofallow برای لینک های خاص

گار برد های لینک nofollow

nofallow یک راه برای مدیران وب فراهم می کند تا موتورهای جستجو را “به دنبال لینک های این صفحه” یا “از این لینک خاص پیروی نکنید” را دنبال کنید.
در اصل، attribute nofollow در متا تگ سطح صفحه ظاهر می شود و به موتورهای جستجو دستور می دهد که (به عنوان مثال، خزیدن) هر پیوند خروجی روی صفحه را دنبال نکنند.
قبل از اینکه Nofollow در لینکهای مشخص استفاده شود، جلوگیری رباتها از پیروی از پیوندهای خاص در یک صفحه، انجام می شود (برای مثال، هدایت لینک به URL مسدود شده در robots.txt). به همین دلیل ارزش attribute value nofollow از ویژگی rel را ایجاد کرد. این روش توسط مدیران وب برای آموزش به موتور های جستجو می باشد تا صفحه ای مورد خزش قرار گیرد یا خیر .

گوگل چگونه پیوندهای nofollow را مدیریت میکند؟

زمانی که لینک های به صورت nofallow است هیچ رتبه ای به صفحه مورد هدف انتقال نمی آید . Google PageRank برای آن صفجه صورت نمی گیرد.
اساسا، با استفاده از nofollow باعث می شود که به لینک های هدفرتبه ای داده نشود.

سیاست های گوگل برای استفاده از لینک ها nofollow

چند مورد از مورادی که ممکن است ننیاز باشد از لینک های نوفالو استفاده کنید:
محتوای غیرقابل اعتماد: اگر نمیتوانید یا نمیخواهید محتویات صفحاتی از سایت شما لینک بگیرد مانند: نظرات کاربر غیر قابل اعتماد یا ورودیهای مهمان – شما باید از پیوند های nofollow  استفاده کنید. این امر می تواند اسپم ها را از هدف قرار دادن سایت شما محروم سازد و به حفظ  PageRank سایت شما کمک کند. به طور خاص، نظر اسپم ها ممکن است تصمیم بگیرند که یک سیستم مدیریت محتوا خاص یا سرویس وبلاگ را هدف قرار ندهند، در صورتی که می توانند ببینند که لینک های نامعلوم در آن سرویس به دنبال آن نیستند. اگر میخواهید مشارکتکنندگان قابل اعتماد را به رسمیت بشناسید و پاداش دهید، می توانید تصمیم بگیرید که ویژگی attribute nofollow را به صورت خودکار یا به صورت دستی بر روی لینک های ارسال شده توسط اعضا یا کاربران که در طول زمان به طور مداوم با کیفیت بالا انجام می دهند، حذف کنید.

لینک های پولی: رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل، تا حدی بر اساس تجزیه و تحلیل سایت هایی است که به آن پیوند داده اند. به منظور جلوگیری از تاثیرگذاری روی لینکهای پرداختی بر نتایج جستجو و تأثیر منفی بر کاربران، ما از مدیران وبسایت می خواهیم از چنین لینک هایی استفاده کنند. دستورالعمل های موتور جستجو نیاز استفاده از متن لنگر یا کلمه کلیدی برای پیوند می باشد (به عنوان مثال یک آگهی روزنامه تمام صفحه ممکن است توسط کلمه “آگهی” هدایت شود). اطلاعات بیشتر در مورد سیاست گوگل در مورد لینک سازی بیشتر بدانید.
اولویت بندی خزیدن: ربات های موتور جستجو نمی توانند به عنوان عضو در انجمن وارد سیستم شوند و ثبت نام کنند، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که Googlebot را به دنبال لینک های “ثبت نام اینجا” یا “ورود به سیستم” باشد. با استفاده از nofollow در این لینک ها، Googlebot قادر به ردیابی صفحاتی که ترجیح می دهید در فهرست گوگل نباشند، هستید.

شرکت طراحی وب فانوس وب ارائه دهنده متدد نوین طراحی سایت با استفاده از آخرین استاندارد ها و تغییرات گوگل می باشد.

منبع: google.com

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید