سئو منفی چیست؟

سئو منفی چیست؟ | سئو کلاه سیاه

سئو منفی و راههای مقابله با آن

گوگل همواره تمام قدرت خود را برای کاهش اثر بخشی سئو کلاه سیاه و شرکت های طراحی سایت که از این روش برای سئو خود استفاده می کنند به کار می برد.با این حال، در حالی که استفاده از سئو کلاه سیاه برای بالابردن رتبه وب سایت محبوبیت کمتری دارد، اما هنوز شرکت های تبلیغاتی وجود دارد که از این روش ها استفاده می کنند.
تکنیک های سئو منفی انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها خفیف هستند و در طول زمان پیشرفت می کنند، در حالی که دیگران بلافاصله مشخص هستند.
در این مقاله مهمترین چیزی که شما باید بدانید محافظت و دوری کردن از تکنیک های سئو منفی است.

مسئله اول سئو منفی – پاسخگویی منفی: لینک دامنه ها و لینک های اسپم شده

پاسخ دادن به سوال “چه چیزی SEO منفی است؟” پیچیده است، زیرا تاکتیک های بسیاری توسط کلاهبرداران سئو کلاه سیاه استفاده شده است. با این حال، اگر شما با درک اصول SEO کلاه سفید پس شما باید قادر به کشف کردن این استراتژی ها هستید.
یکی از رایج ترین انواع SEO های منفی، خرید بک لینک بی کیفیت و کم ارزش از شرکت های فروش لینک می باشد. این یک نمونه از روش های سئو کلاه سیاه می باشد که متخصصان سئو کلاه سیاه به فریب الگوریتم های گوگل می پردازند.
روش کار آنها به این صورت است که در عرض چند روز یا چند هفته، اسپم ها یک سری لینک های منفی منحصر به فرد با نوشتن محتوای مشابه با همان کلمه کلیدی مورد نظر در ده ها وب سایت با کیفیت پایین را ایجاد می کنند.
از دیدگاه خزنده موتور جستجو، به نظر می رسد که وبسایت شما تلاش دارد یک کمپین بک لینک ایجاد کند (و این کار خیلی بد است). در این زمان با بررسی سایت توسط گوگل در زمان مورد نظر سایت شما جریمه خواهد شد.
اشتباه نکنید، SEO منفی یک تهدید جدی برای وب سایت شما می باشد و می تواند چندین سال تلاش های جستجو را از بین ببرد.
راه حل: نظارت بر لینک ها و ردکردن لینک های غیر مرتبط
مانند هر نوع بیماری، بهتر است قبل از گسترش آن در وب سایت خود، پیشگیری داشته باشید. بدون نظارت مناسب، ممکن است هفته ها پیش از رسیدن به کاهش ترافیک و رتبه بندی توسط لینک های مشکوک، سئو سایت شما آسیب ببیند. و زمانی که این اسپم ها کمپین خود را بسازند آسیب بیشتری به سایت شما می رسد.
اگر متوجه شوید که اسپم ها در حال تبلیغات و مبارزه منفی با شما هستند، لیست دامنه های حمله کننده به شما را به گوگل کنسول معرفی نمایید. کنسول جستجو گوگل را دستور می دهد تمام پیوندهای ناشی از دامنه های بد را نادیده گرفته شود، بنابراین رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهند. این مسئله به صورت تصادفی و یک بار نیست. شما باید پیوندهایی با هرزنامه را نظارت و غیرفعال کنید زیرا آنها به طور مداوم ظاهر می شوند.

مسئله دوم سئو منفی – محتوای تکراری در وب سایت

اولین استراتژی سئو منفی، مجازات گوگل در برابر لینک های بد است و باعث می شود وب سایت ها از طریق الگوریتم پنگوئن جریمه شوند. دومین استراتژی منفی از به روز رسانی های اگوریتم پاندا است.
در این مورد، اسکرپرس های محتوا محتوای شما را به اشتراک می گذارند و آن را به عنوان خودشان منتشر می کنند. در حالی که گوگل به طور معمول محتوای اولیه در مقابل محتوای کپی شده را متوجه می شود، ممکن است وبسایت شما برای پست های کپی شده به جای اسپم ها مجازات شود.
دو دلیل وجود دارد که اسپم ها محتوای شما را خراب می کنند

  • یک وبسایت با کیفیت پایین می خواهد محتوای خود را با استفاده از سرقت محتوا ایجاد کند.
  • هرزه نامه ها می خواهند محتوا را قبل از اینکه خزنده های گوگل آن را ببیند، منشتر کنند و این موجب مجازات از طرف گوگل است.

در حالی که دلیل اول کمتر مخرب (هر چند به وضوح از نظر اخلاقی اشتباه است)، دومی می تواند SEO شما را از بین ببرد زمانی که محتوای شما به طور مکرر به سرقت رفته است.
اغلب محتوا توسط شرکت های بک لینک در نقاط مختلف منتشر می شود تا به ایت صورت گوگل را مجاب کنند که محتوای شما تکراری است.
در دنیای بازاریابی محتوا که در آن ساعت ها و روزها برای ارسال مطالب با کیفیت و محتوای وبلاگ های SEO بسیار طول می کشد، این نوع حملات می تواند به خصوص برای تولید کنندگان محتوا ، دلهره آور باشد.
راه حل: گزارش نقض حق نسخه برداری گوگل
گام نخست هنگامی که محتوای تکراری را کشف می کنید، تماس با مدیر وب است.
ممکن است که سردبیر وب سایت یا کارکنان اداری متوجه کپی بودن مطالب نباشند، به خصوص زمانی که به نویسندگان مختلف و یا میهمان در وب سایت خود کار کنند. در این زمان بهتر است برای آنکه توسط گوگل مجازات نشوند لینک منبع را در سایت خود ایجاد نمایند.
اگر متوجه شوید که محتوا به صورت مخرب به سرقت رفته است و مدیر وب معتقد است محتوای شما اصلی است، سپس به فرم نقض حق نسخه برداری اینترنتی گوگل مراجعه کنید. شما می توانید محتویات محرمانه را گزارش کنید تا مطمئن شوید گوگل به عنوان ناشر واقعی شما را تایید می کند و از طریق مجازات محتوای تکراری آسیب نمی بیند.

مسئله سوم سئو منفی – وب سایت شما توسط حملات تروجانی هک شده است

هنگامی که شما در مورد هکرهایی که به وب سایت شما حمله می کنند فکر می کنید، چه تصاویری به ذهن می رسد؟ در بیشتر موارد، شما هکر های که به وبسایت شما دسترسی دارند را بیرون می کنید.
در حالی که این قطعا یک تهدید واقعی است، تکنیک های هکینگ ظریفتر نیز برای ایجاد SEO منفی وجود دارد.
اگر هکرها به هدف استفاده از تکنیک های سئو منفی در وب سایت شما وارد شده باشند، بعید است که حتی متوجه شوید. آنها ممکن است صفحاتی را که به ندرت دیده می شوند (مانند مقالات وبلاگ های قدیمی) و یا تغییرات ظریف در آخرین صفحات شما که به سایت شما آسیب می رساند، هدف قرار دهند.
چند تا از این تاکتیک ها عبارتند از:

  • اضافه کردن مطالب با کیفیت پایین صفحات شما
  • جایگزین محتوای شما با محتوای تکراری از منابع دیگر، بنابراین شما مجازات می شوید.
  • اضافه کردن یا جایگزینی لینک ها و ارجاع به سایت های غیر اخلاقی
  • حذف لینک ها و تصاویر از صفحات شما.

پنهان کردن محتوا در html به همین دلیل موتور های جستجو به جای محتوا کدنویسی ها را بررسی میکنند.
اگر شما سایتی دارید که در ان محتوای زیادی دارید، این سایت از جمله طعمه های خوب برای کسانی است که از روش های سئو منفی استفاده میکنند.شما همچنین ممکن است مشکلی داشته باشید اگر یک وبسایت دارید که در یک زمان دسترسی نداشته اید یا صفحاتی وب که سطح ترافیکی نسبتا کم دارند، وجود دارد. این هکرها از روش های ظریفی برای هک سایت و سئو منفی دارند استفاده می کنند.

راه حل: نظارت مداوم بر سایت و سیستم مدیریت محتوا آن

هنگامی که شما به طور منظم عملکرد وب سایت خود را بررسی می کنید، می توانید تغییرات قابل توجه در صفحات خود را پیگیری کنید.
ابزار بررسی موتور جستجو الکسا به شما کمک می کند که در سایت خود نگاهی بیندازید. این مسائل مربوط به مسائل فنی را مرور می کند و گام های ساده ا ای برای اصلاح سایت ارائه می دهد. همچنین، بررسی اجمالی سایت الکسا به شما در نگاه ترافیک و رتبه بندی الکسا کمک می کند، بنابراین می توانید ببینید که تغییرات چه اتفاقی می افتد.

شما حتما نیاز نیست که متخصص در مقابه با تکنیک های کلاه سیاه باشید، چند نشانه هشدار دهنده در این وضعینت وجود دارد که باید آنها را بررسی و اصلاح کنید.
ترافیک سایت صفحاتی از سایت که در چندسال گذشته ثابت مانده
هجوم ناگهانی بک لینک ها به صفحاتی که خاموش استو یا بک لنک از سایتهایی که به طور معمول به شما لینک نمی دهند.
رتبه بندی سایت براساس کلمات کلیدی که برای شما مفید نیست
تاکتیک های منفی سئو می تواند نتیجه یک کارمند یا مشارکت کننده ناراضی باشد.
اسپم ها ممکن است توسط رقبای شما نباشد و بیشتر توسط کارمندان و یا پیمانکاران ناراضی شما باشد.

مسئله چهارم سئو منفی: ربات های جعلی گوگل

تکنیک های سئو منفی نه تنها سایت شما را مورد ههدف قرار می دهند بلیکه به سایر صفحات وب نیز می روند.
برخی از مدیران سایت متوجه یک حجم عظیمی از بررسی سایت توسط فهرستهای انجی مانند yelp و دیگر حساب ها می شوند. در حالی که حملات به سایت های شخص ثالث اغلب برای بی اعتبار کردن کسب و کار استفاده می شود، نتایج در Google می تواند تاثیر مستقیمی بر SEO شما داشته باشد.
این رتبه بندی های پایین نیز به طور مستقیم بر فروش شما تأثیر می گذارد، زیرا کسب و کارها هر بار که یک رتبه را در بررسی های آنلاین از دست می دهند، از فروش بالایی برخوردار بودند و با این افت رتبه موجب کاهش ترافیک سایت خود می شوند.
اولین گام برای اینکه بفهمید شما دچار سئو منفی شده اید، بررسی سایت توسط ابزار های سئو می باشد. فهیمدن اینکه سایت شما دچار سئو منفی است کار ساده ای نیست و ممکن است مدتی زمان ببرد.
چند نکته برای اینکه بفهمید بررسی سایت تقلب است:
این بررسی به طور معمول فقط دارای یک ستاره و بازبینی یک یا دو کلمه است (به عنوان مثال ..، “بد” یا “نفرت”).
بررسی ها معمولا در عرض چند ساعت یا روز از یکدیگر رخ می دهد.
در قسمت Flipside، اکثر ربات های عادی بازخورد واقعی را برای شرکت ها یا سایت های بررسی استفاده می کنند تا به دیگران هشدار دهند چرا باید از یک کسب و کار اجتناب کنند.
کسب و کار باید قادر به دیدن آنچه دیگر بررسی ها، که معمولا مخلوط بازخورد مثبت و منفی است. منتظر نظرات هر دو خوب و بد باشید. اما اگر یک سری از نظرهای منفی یک کلمه ای را مشاهده کنید، احتمالا نشانه ای از حمله منفی به SEO است.
راه حل: رباتهای جعلی گوگل
در حالی که باید به طور مکرر و صادقانه به نظرات قانونی منفی پاسخ دهید، نکته ای که باید در مورد متخصصان جعلی مطرح شود وجود ندارد. با پرچم دیدگاههای جعلی، گوگل و دیگر سایت های بررسی می توانند اسپم ها را شناسایی کرده و قبل از اینکه بتوانند اعتبار سایر برندها مانند شما را آسیب برسانند، آنها را متوقف می کنند.

منبع :alexa.com

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید