سئو توضیحات متا: بهینه سازی Meta Descriptions

سئو توضیحات متا: بهینه سازی Meta Descriptions

بهینه سازی توضیحات متا

هنگامی که به استفاده از محتوا برای ارزش یک صفحه سخن گفته می شود، همه چیز در محتوای صفحه خلاصه نمی شود و بخش های در محتوای HTML سایت وجود دارد که می تواند سیگنال های مثبت و مفید به موتور های جستجو ارسال کند. از جمله این موارد می توان به توضیحات متا اشاره نمود.

توضیحات متا دیسکریپشن چیست؟

قسمتی از کدنویسی سایت است که توصیف مختصری از شرح صفحه ارائه می دهد.
این متن به عنوان یک متا تگ در کد HTML ظاهر می شود.

متن توضیحات متا جستجوگرها نیز در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) ظاهر می شود. درهم آمیخته بخشی از قطعه بزرگتر است که شامل:
تگ عنوان:یک نسخه از عنوان صفحه که به HTML اضافه شده است. (این عنوان صفحه می تواند متفاوت از عنوان باشد که در صفحه ظاهر می شود.)
آدرس نشانی صفحه:URL برای صفحه منجصر به فرد
عنوان، متا توضیحات و بخش های مهم محتوا که باید در توضیحات متا به کار برده شود.
مثالی از اسنپیت توضیحات متا:

توضیحات متا باید با متن مرتبط باشد. برچسب عنوان در یک برگه مرورگر وب نمایش داده می شود و برچسب عنوان و متا توضیحات اغلب در پست های رسانه های اجتماعی که صفحه را به اشتراک می گذارند نمایش داده می شوند.
عنوان و توضیحات متا صفحه هنگامی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شوند دیده می شود.

چرا باید از توضیحات متا استفاده کنیم؟

در حالی که گوگل اعلام کرده است که کلمات کلیدی یک عامل رتبه بندی نیستند، این محتوا هنوز بخش مهمی از جذب ترافیک و بهبود عملکرد صفحه در جستجوی است.

توضیحات متا مانند یک شرح تبلیغاتی برای صفحه است.

هنگامی که توضیحات متا سئو در SERPs و رسانه ها ظاهر می شود، آنها به عنوان یک تبلیغ کوچک برای صفحه وب عمل می کنند. این کپی به بازاریان اجازه می دهد تا صفحه را ارتقا دهند و به خوانندگان بگویند چرا باید بر روی آن کلیک کنند.
استفاده از توضیحات متا بهتر از نبودن آن است.

ویژگی توضیحات متا <meta> یک راه خوب برای ارائه خلاصه مختصر برای هر صفحه است. گوگل بعضی وقت ها از توصیف متا یک صفحه در بخش ها جستجو استفاده می کند،توصیفات دقیق متا می تواند به افزایش میزان کلیک شما کمک کند؛ در اینجا بعضی از دستورالعمل ها برای استفاده درست از توصیف متا می باشد.

  • مطمئن شوید تمام صفحات سایت شما داری توضیحات متا است
  • توضیحات متا متفاوت کنید. توصیف های مشابه در صفحات سایت مفید نیست . در این موارد گوگل کمتر احتمال دارد متن را نمایش دهد. هر جا که امکان دارد، توصیفاتی را ایجاد کنید که دقیقا صفحه خاصی را توصیف کنند. از توضیحات متا جامع برای صفحه اصلی سایت مطابق با صفحات دیگر سایت استفاد کنید. اگر زمان لازم برای ایجاد یک توصیف برای هر صفحه نداشته باشید، سعی کنید مطالب خود را اولویت بندی کنید: حداقل، یک توصیف برای URL های مهم مانند صفحه اصلی و صفحات محبوب ایجاد کنید.
  • توضیحی از همان صفحه باشد. توصیف متا فقط باید در قالب جمله باشد؛ همچنین یک مکان عالی برای ارائه اطلاعات ساختاری در مورد صفحه است. به عنوان مثال، اخبار و یا پست های وبلاگ می تواند شامل نویسنده، تاریخ انتشار، و یا سایر اطلاعات باشد. و می تواند اطلاعات کاملی را به کاربران ارائه دهد. به همین ترتیب، صفحات محصول می تواند شامل اطلاعات، قیمت، سن، تولید کننده و … باشد. یک توضیحات متا خوب می تواند توصیفی از تمام این داده ها با یکدیگر باشد.
  • توصیفات متا خودکار. برای بعضی از سایت ها، مانند منابع رسانه های خبری، تولید یک توضیح دقیق و منحصر به فرد برای هر صفحه آسان است: از آنجا که هر مقاله به صورت دستی نوشته شده است، برای سایتهای بزرگتر پایگاه داده، مانند فروشگاههای اینترنتی، توصیف دستی ممکن است غیرممکن باشد. در مورد دوم، افزونه های سئو می تواند مناسب باشد. توضیحات متا خوب، قابل انطباق و متنوع است، همانطور که ما در بالا صحبت کردیم. در نظر داشته باشید که توصیف متا شامل رشته های طولانی کلمات کلیدی، منعکس کننده محتوای صفحه نیست و به احتمال زیاد به جای یک قطعه معمولی نمایش داده می شود.
  • استفاده از توضیحات متا با کیفیت که دقیقا توصیفی از صفحه باشد. از آنجا که توصیف متا در صفحات مشاهده شده توسط کاربر نمایش داده نمی شود اما توصیفات با کیفیت بالا می تواند در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود و می تواند راهی طولانی برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک جستجو شما باشد.

شرکت فانوس وب ارائه دهنده راهکارهای خلاقانه در طراحی سایت و سئو با استفاده از تکنیک های روز و جدیدترین تغییرات الگوریتمهای گوگل، شما را به دیدن نمونه کارهای ما دعوت میکند.

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید