گزارش خطاهای Crawl Errors در سرچ کنسول گوگل

گزارش خطاهای Crawl Errors در سرچ کنسول گوگل

خطاهای خرنده گوگل می تواند از نمایش صفحه در نتایج جستجو جلوگیری کند.

گزارش خطاهای Crawl Errors در سرچ کنسول گوگل جزئیات مربوط به URL های سایت را که Google با موفقیت خزیدن یا کد خطای HTTP روبرو شد، ارائه می دهد.
این گزارش دارای دو قسمت اصلی است:
خطاهای سایت: این قسمت از گزارش، مسائل اصلی مربوط به 90 روز گذشته را نشان می دهد که Googlebot از دسترسی به کل سایت شما جلوگیری می کند. (برای نمایش نمودار آن روی هر جعبه کلیک کنید.)
خطاهای URL: این بخش لیست اشتباهات خاصی را که Google هنگام تلاش برای خزیدن صفحات دسکتاپ یا تلفن مواجه می شود را ارئه می دهد. هر بخش اصلی در گزارشهای خطا URL مربوط به مکانیزم های مختلف خزنده گوگل است که برای دسترسی به صفحات شما استفاده می شود و خطاهای لیست شده مربوط به آن دسته از صفحات خاص است.

مرور کلی خطاهای سایت

در یک سایت بسیار فعال، بخش خطای سایت از گزارش خطاهای کاوش باید هیچ خطایی نشان ندهد. اگر گوگل تعداد قابل توجهی از خطاهای سایت را شناسایی کند، آن به صورت پیامی بدون در نظر گرفتن اندازه سایت شما اعلام میکند.
هنگامی که ابتدا صفحه خطاهای خزنده را مشاهده می کنید، بخش خطاهای سایت وضعیت خطا را با توجه به DNS، اتصال سرور، و باز کردن robots.txt نشان می دهد.اگر کدها چیزی غیر از علامت سبز هستند، میتوانید روی جعبه کلیک کنید تا یک نمودار از جزئیات خزنده برای 90 روز گذشته مشاهده شود.

نرخ های خطای بالا

اگر سایت شما یک درصد خطا 100٪ را در هر سه دسته نشان می دهد، به احتمال زیاد به این معنی است که سایت شما به نوعی به صورت غریزی یا غلط تنظیم شده است. و ممکن است به دلیل:

  • بررسی کنید که تغییری در لینک صفحه ایجاد شده است
  • اگر لینک سایت شما تغییر کرده است، بررسی کنید لینک های آن به درستی کار می کند
  • اسکریپت های جدید سایت را بررسی کنید
  • اطمینان حاصل کنید که همه دایرکتوری ها در حال حاضر هستند و به طور تصادفی حرکت یا حذف نشده اند.

نرخ خطا کم

اگر سایت شما درصد خطا کمتر از 100٪ در هر یک از دسته ها باشد، می تواند فقط یک وضعیت گذرا نشان دهد، اما این می تواند به معنای آن باشد که سایت شما بیش از حد بارگذاری شده یا نادرست پیکربندی شده است. حتیی ممکن است گوگل برای کمترین خطاها به شما هشدار دهد.اگر یک سایت به خوبی پیکربندی شده نباید خطایی در این دسته داشته باشد.

انواع خطاهای سایت

خطاهای زیر در بخش گزارش نشان داده می شوند:
DNS Errors
Server errors
Robots failure

مرور کلی خطاهای URL

بخش خطای URL این گزارش به دسته بندی هایی که 1000 اشتباه برتر URL مربوط را نشان می دهد. هر خطایی که در این بخش مشاهده میکنید، توجه شما را به خود جلب نمیکند، اما این خطاها می تواند تاثیر منفی روی کاربران و خزندههای Google داشته باشد.برای برطرف کردن این نوع خطاها موارد زیر را در نظر بگیرید:
اصلاح اشتباهات یافت نشد برای URL های مهم با هدایت 301. در حالی که اشتباهات رایج (404) طبیعی است،این مورد زمانی اتفاق می افتد که شما URL قدیمی در سایت خود دارید و آنها را حذف کرده اید.
نقشه های سایت خود را به روز کنید. URL های قدیمی را از نقشه های سایت خود بردارید و اگر نقشه های جدیدتر را اضافه می کنید، نقشه های قدیمی را از سایت خود حذف کنید.
هدایت را تمیز و کوتاه نگه دارید.

رفع خطای URL

هنگامی که به این مسئله رسیدید باعث ایجاد یک خطا برای یک مورد خاص می شوید، می توانید آن را از لیست پنهان کنید. شما می توانید این را به تنهایی و یا به صورت انبوه انجام دهید. کادر تأیید در کنار نشانی اینترنتی را انتخاب کنید و علامت گذاری به عنوان ثابت را کلیک کنید. URL از لیست حذف خواهد شد. با این حال، این مارک فقط یک روش راحتی برای شماست اگر خزنده گوگل با خطا در خزیدن بعدی مواجه شود، URL در لیست بعدی بارگذاری می شود که URL شما خزش می شود.

انواع خطاهای URL

Common URL errors
Mobile-only URL errors (Smartphone)
News-only errors

شرکت طراحی سایت فانوس ارائه دهنده راهکارهای خلاقانه طراحی سایت و سئو در بازار ایران می باشد.

منبع: GOOGLE.COM

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید