طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک

نخست لازم است توضیح مختصری در رابطه با طراحی  سایت استاتیک بدهیم. اینکه سایت استاتیک چیست و چه کاربردی دارد.

این وب سایت مانند دیگر وب سایت ها از زبان HTML ساخته شده است. افردی که قصد دارند یک وب سایت طراحی کنند، میتوانند از HTML  یا CSS به این منظور استفاده کنند. از آنجا که تمام  محتویات از پیش تعریف شده اند واین دسته از وب سایت ها ساده ترین نوع وب سایت ها می باشند، برای طراحی این نوع وب سایت میتوان تنها از HTML و CSS استفاده کرد، که به این نوع وب سایت استاتیک گفته می شود.

زمانی که شما نیاز داشته باشید که یک سایت بسازید، باید بر اساس نیاز های خودتان بهترین انتخاب ها را داشته باشید، یکی از انتخاب هایی که می توانید داشته باشید طراحی سایت استاتیک می باشد. برخلاف سایت داینامیک، وب سایت های استاتیک احتیاجی به برنامه نویسی ندارند و نیازی به طراحی دیتا بیس نیست.

برای ساخت سایت های کوچک ومدیریت آنها سایت استاتیک بهترین گزینه محسوب می شود.

در سایت استاتیک کدهای آن ثابت است که به همین دلیل محتویات این سایت ها تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند و فقط یک بار گردآوری و پیاده سازی می شود مگر اینکه توسط وب مستر آپدیت یا تغییر داده شود.

مزایای طراحی سایت استاتیک:

سرعت سایت:

قطعا اولین ویژگی مثبتی که در طراحی یک سایت می توان عنوان کرد سرعت آن است. همان گونه که از قبل بیان کردیم در طراحی این سایت هیچ درخواستی از دیتابیس و هیچ پردازشی روی درخواست ها وجود ندارد، در حقیقت کل این وب سایت دارای فایل های HTML است که روی وب سرور قرار دارند و منتظر ارسال شدن هستند. بنابراین درخواست کاربران برای یک صفحه استاتیک به سرعت پاسخ داده می شود.

 

امنیت سایت

پلتفرم هایی که امروزه توسط میلیون ها نفر در کل جهان استفاده می شوند هدف های عالی برای هکر ها و حمله های مخرب هستند و هیچ گونه فراری هم نیست. هر جایی که کاربر باید چیزی را وارد کند یا کدهایی که در حال اجرا هستند و باید پردازش های مختلفی روی هر درخواست صورت گیرد، احتمال نمایان شدن یک حفره امنیتی وجود دارد.پس مدیران سایت ها باید از لحاظ امنیتی مدام در حال به روز رسانی سیستم های خود باشند.

در سایت های استاتیک از آنجایی که فقط یک وب مستر برای ارائه صفحات HTML وجود دارد و نمی توان تغییری روی این صفحات اعمال کرد پس دست هکر ها یا خراب کاران خیلی باز نیست و ایمن است.

 

هزینه کم طراحی

 

طراحی این سایت مژده خوشی است برای تجارت هایی با بودجه کم، زیراکه هزینه سایت استاتیک از سایت های داینامیک کمتر است.

 

رتبه بندی راحت تر

 

موتور هایی جست و جو مثل: گوگل، بینگ و…. می توانند به راحتی یک سایت استاتیک را رتبه بندی کنند زیراکه آنها فقط مجموعه ای از کد های HTML یا فایل های CSS هستند.

مقالات مرتبط:

معایب طراحی سایت استاتیک

بروز رسانی

برای آپدیت سایت نمیتوان محتوای سایت را تغییر داد بلکه نیازمند یک توسعه دهنده وب باتجربه است، زیرا تمام محتویات HTML ثابت هستند وبرای هر تغییری اگرچه کوچک، باید محتویات جداگانه تغییر داده شوند.

 

عملکرد محدود

 

سایت داینامیک به نسبت سایت استاتیک گسترده تر است در نتیجه کار هایی که می توان در سایت استاتیک انجام داد بسیار محدود هستند و فقط برای سایت های کوچک مناسب تر است چون در این سایت بجز وارد کردن لینک، عکس، فیلم و متن کار خاص دیگری نمی توان انجام داد.

 

پنل مدیریت

 

روی سیستم های مدیریت محتوایی مثل وردپرس ارسال پست بسیار راحت تر است و شما می توانید از هرجا و با هرچیزی حتی گوشی همراه خود اینکار را انجام دهید ولیکن در وب سایت استاتیک این گونه نیست چون تمام پست ها باید درون ویرایشگرهای متن نوشته شوند و با زبان هایی مثل TEXTILE فرمت شوند. برای منتشر کردن پست ها باید سایت را دوباره تولید کنید و فایل هارا روی سرور قرار دهید. کمی دشوار است که تمام این کار ها را روی موبایل انجام داد که این مسئله یکی از معایب سایت استاتیک است.

 

کدام مدل طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

در خاتمه می توان این گونه تصمیم گرفت که سایت استاتیک با وجود تمام معایب و مزایا و با در نظر گرفتن نیاز های کسب و کار یا ارگان ها، برای تجارت هایی با بودجه کم و سایت های کوچک مدل طراحی سایت استاتیک مناسب تر است.

سفارش طراحی سایت

جهت مشاوره طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی اپلیکیشن موبایل، سئو و پشتیبانی با ما تماس بگیرید.
09125343515
02155291850

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید