ابزار های انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت

بهترین ترکیب رنگ برای سایت

در این مقاله با 13 ابزار کابردی برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت در طراحی گرافیکی آشنا می شویم، و انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت ، اصول رنگ بندی سایت ، ترکیب رنگ ماسب ، بهترین ترکیب رنگ ها و کد انواع رنگ

1- culer:

در سال های اخیر، شرکت ادوبی تلاش های زیادی برای ورود به تکنولوژی های مرتبط با طراحی سایت کرده است. کولر را می توان یکی از بهترین ابزارهایانتخاب و مدیریت رنگ دانست. در کولر، می توانیم به سادگی و فقط با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ های وب سایت را با رعایت استانداردها دریافت کنیم.
ترکیب رنگ های از پیش تعریف شده و امکان ذخیره سازی تنظیمات از دیگر مشخصات این ابزار مفید است. امکانات کولر به همین ها محدود نشده اند. اخیرا امکان بهترین ترکیب رنگ برای سایت از داخل تصویر نیز فراهم شده است.
علاوه بر امکانات فوق، ادوبی کولر مخصوص سیستم عامل iOS و API کولر هم منتشر شده اند که در کنار انجمن تخصصی آن، تمامی نیازهای طراح وب سایت در زمینه رنگ را پوشش می دهد.
بهترین ترکیب رنگ برای سایت

2- Colr.org:

Colr.org ابزاری ساده و مفید است که می توانیم با آپلود تصویر خود، رنگ های مورد نظر را با امکان ویرایش انتخاب کنیم. علاوه بر این امکان، می توانیم با وارد کردن آدرس وب سایت مورد نظر، رنگ هایی که در آن استفاده شده است را به تفکیک فایل های CSS مشاهده نماییم.
بهترین ترکیب رنگ برای سایت

3- Colour Lovers:

Colour Lovers را می توانیم یک شبکه اجتماعی در زمینه رنگ نام گذاری کنیم. اشتراک گذاری، ثبت تعداد بازدید، تعداد افرادی که آن را پسندیدند و امکان قرار دادن دیدگاه مواردی است که در این ابزار وجود دارد. علاوه بر رنگ و ترکیب رنگ، انواع بافت با گروه بندی های مناسب قرار گرفته است.
بهترین ترکیب رنگ برای سایت

4- 4096 Color Wheels4096:

Color Wheels از جمله ابزارهای ساده برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت است که می توانیم با استفاده از موس و کیبورد، رنگ مورد نظر خود را مشاهده کنیم. این ابزار همزمان web smart، web safe و unsafe color را تولید می کند.

5- color schemer:

بیش از 6000 ترکیب رنگ متفاوت در موضوعات مختلف از ویژگی های این ابزار است. همچنین نرم افزار مخصوص ویندوز و مک نیز از طریقوب سایت قابل دریافت است. از امکانات این نرم افزار می توان از امکان انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت برای نمایشگرها یا چاپ، انتخاب رنگ از تصویر، ترکیب رنگ ها و گرادینت نام برد.

6- Color Palette Generator:

در این وب سایت می توانیم با وارد کردن آدرس اینترنتی یک تصویر، رنگ های اصلی آن را مشاهده کنیم.

7-Color Scheme Designer:

با این ابزار در نوشته های چگونگی انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت و آشنایی با سیستم های رنگی کلاسیک در طراحی آشنا شده بودیم. محیط کاربری ساده و قدرتمند از ویژگی های این ابزار است. امکانات گسترده و سیستم های متنوع ترکیب رنگ مواردی است که مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته است.

8- sphere:

با استفاده از Sphere می توانیم با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ ها را در سیستم های مختلف دریافت کنیم. امکان خروجی گرفتن از ترکیب رنگ برای نرم افزارهای مختلف (مانند فوتوشاپ، آیلاستریتور و …) از ویژگی های این ابزار است.

9- Color Blender:

با استفاده از این ابزار و پس از انتخاب رنگ اصلی، به صورت خودکار 6 رنگ متناسب تولید خواهد شد.

10- Color Schemer Online v2:

علاوه بر امکان انتخاب رنگ به صورت آنلاین، می توانیم از نرم افزار مخصوص ویندوز یا مک آن برای تولید ترکیب رنگ استفاده کنیم.

11- color DB:

ColorDB از ابزارهای قدیمی انتخاب رنگ است. اما امکانات آن باعث شده هنوز مورد توجه طراحان باشد.

12- color hunter:

با استفاده از Color Hunter و با وارد کردن کد رنگ یا آدرس تصویر، انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای سایت را مشاهده خواهیم کرد.

13- colourco.de:

با استفاده از این سایت می توانید با کمک موس رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید و یا با وارد کردن کد رنگ مورد نظر شما را نمایش می دهد.

در مقاله بعد می خوانید:

ماموریت و چشم انداز راه اندازی کسب و کار

ما كه هستيم ؟ به چه نيازي پاسخ مي دهيم؟ به چه روشي به نيازهاي مشتريان پاسخ مي دهيم؟ چه چيزي ما را متمايز يا منحصر مي كند؟ در این مقاله می خوانید. با ما همراه باشید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مقالات مشابه

php

فصل دوم آموزش PHP ، دستور متغير ها

/
متغیرها فرض كنيد شما مي خواهيد يك مقدار عددي يا رشته ايي مثل…
php

فصل اول آموزش PHP ، دستور Print و Echo

/
دستور Print و Echo در مقدمه معرفی PHP خوانديم كه كد هاي PHP چگونه نوشت…
php

زبان برنامه نویسی PHP چیست؟

/
معرفی زبان برنامه نویسی PHP PHP يك زبان برنامه نويسي اسكريپتي اپن…
4 گناه مرگبار در طراحی UI و UX
,

4 گناه مرگبار در طراحی UI و طراحی UX

/
طراحی UI و طراحی UX 4 گناه مرگبار در طراحی UI و طراحی UX وج…
طراحی سایت ریسپانسیو

روش طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا )

/
طراحی سایت ریسپانسیو یک الگوی طراحی وب سایت است که به یک سایت خوب…
طراحی سایت کاربر پسند
,

طراحی سایت کاربر پسند

/
مهمترین اولویت هر طراح سایت، کاربران می باشند. آنها، تمایل دارند در…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به گفتگو ملحق بشید ؟
در صورت تمایل همکاری کنید !

دیدگاهتان را بنویسید